دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 121135 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

معیار پیامد روانشناسی مثبت (PPOM) برای افراد مبتلا به زوال عقل: ویژگی های روان-سنجی و ساختار عامل

عنوان انگلیسی
The Positive Psychology Outcome Measure (PPOM) for people with dementia: Psychometric properties and factor structure
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
121135 2018 6 صفحه PDF 18 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Archives of Gerontology and Geriatrics, Volume 76, May–June 2018, Pages 182-187

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. روش ها

2.1 طراحی

2.2 شركت كنندگان

2.3 روش کار

2.4 معیارهای پیامد

2.4.1 معیار پیامد روانشناسی مثبت (PPOM)

2.4.2 مقیاس کنترل، خودمختاری، خودشکوفایی و لذت (CASP-19)

2.4.3 فرم کوتاه مقیاس افسردگی مربوط به پیری (GDS-15)

2.4.4 مقیاس کیفیت زندگی در بیماری آلزایمر (QoL-AD)

2.5 تجزیه و تحلیل 

جدول 1 . اطلاعات جمعیت شناختی شرکت کنندگان.

جدول 2. مشخصه های بالینی شرکت کنندگان.

3. نتایج

3.1 شركت كنندگان

3.2 سازگاری درونی

3.3 اثرات حداکثری و حداقلی

4.3 پایایی آزمون-بازآزمون

3.5 روایی همگرا

3.6. ساختار عامل

شکل 1. بارگیری های عامل

4. بحث

4.1 خلاصه نتایج

4.2 تحقیقات آینده و پیامدها برای تمرین

4.3. مشکلات و محدودیت های روش شناختی

4.4 نتیجه گیری
ترجمه چکیده
اهداف: ارائه ارزیابی روان سنجی دقیق PPOM؛ یک معیار امید و انعطاف پذیری . روش: یک مطالعه مشاهده ای در پنج تعهد NHS در سراسر انگلستان. شرکت کنندگان بسته به ترجیحشان یا مطالعه را با استفاده از روش های خودتکمیلی یا مصاحبه به انجام رساندند. ارزیابی ها عبارت بودند از: سازگاری درونی ، اثرات حداکثری و حداقلی ، پایایی آزمون-بازآزمون ، روایی همگرا و ساختار عامل . يافته ها: 225 شرکت کننده انتخاب شدند و مطالعه را به اتمام رساندند با زیرنمونه اي از 48 نفر که آزمون-بازآزمون را انجام دادند. سازگاری درونی عالی بود 94.0=α و همبستگی های معناداری بین کیفیت زندگی (001. > p، 627.0=r) ، افسردگی (001. > p، 699.0-=r) و مقیاس کنترل، خودمختاری، خودشکوفایی و لذت (CASP-19؛ 001. > p، 73.0=r) یافت شد. PPOM در دوره یک هفته ای تقریباً ثابت باقی ماند (ICC:880) و تجزیه و تحلیل عامل یک راه حل ساختاری دو عاملی با شاخص های مناسب و قابل قبول را نشان داد. بحث:PPOM ویژگی های روان سنجی قوی دارد و در حال حاضر برای استفاده در تحقیق و تمرین مناسب است. افرادی که با معیارهای بالینی افسردگی مواجه بودند، به احتمال بیشتری نمرات پایینتر در PPOM کسب کردند، که نشان دهنده روایی معیار بود. برای حساس ساختن PPOM به تغییر و بررسی رابطه بین امید، انعطاف پذیری و افسردگی، کارهای آینده لازم است.
ترجمه مقدمه
در طول بیست سال گذشته، کیفیت زندگی به عنوان یک پیامد اصلی در زمینه زوال عقل شناخته شده است. با این حال، علیرغم این موضوع، پیشینه تحقیقات تمرکز فراوانی بر جنبه های منفی تجربه زوال عقل دارد، به طوری که تقریباً هیچ چیزی در روانشناسی مثبت، در خصوص کیفیت زندگی، که عملاً تنها معیار پیامد مثبت برای افراد مبتلا به زوال عقل است، وجود نداشته است. در حالیکه اغلب این نتیجه گرفته می شود که کاهش در نشانه های منفی کیفیت زندگی را افزایش خواهد داد، به پوشش حوزه های مثبت که ممکن است کیفیت زندگی را بالا برد یا به آن کمک کند نیاز است. رویکرد روانشناسی مثبت نشان می دهد در حالیکه افراد مبتلا به زوال عقل ممکن است در زندگی روزمره با مشکلات و چالش هایی مواجه شوند، آنها همچنین دارای توانایی برای یک زندگی مثبت هستند و آن هیجانات و ویژگی های مثبت می توانند به کیفیت زندگی بهتر کمک کنند (اکلاک و مورایتو، 2013). نظریه روانشناسی مثبت (سلیگمن، 1998) به مطالعه هیجانات(احساسات) مثبت و صفات فردی اشاره دارد که افراد، جوامع و سازمان ها را قادر می سازد تا شکوفا شوند (سلیگمن، استین، پارک و پترسون، 2005). روانشناسی مثبت بر نقاط قوت و توانایی هایی تمرکز دارد که افراد مبتلا به زوال عقل برای دستیابی یا حفظ رفاه در مواجهه با سختی ها و چالش ها به کار می گیرند که پیامدهای مهمی برای درک رفاه دارد. با این حال، فقدان معیارهای پیامد استاندارد مناسب برای افراد مبتلا به زوال عقل مانع ارزیابی آن در تحقیقات زوال عقل است (استونر، اورل و اسپکتور، 2015). یک مطالعه توسعه ای و مقدماتی نشان داد که امید و انعطاف پذیری مفاهیم مهمی برای افراد مبتلا به زوال عقل هستند (استونر، اورل، لانگ، سیسیپکی و اسپکتور، 2017). علیرغم اینکه در گذشته توجه کمی به امید در زوال می شد (کوتر، 2009)، تجزیه و تحلیل کیفی همراستا با مطالعات پیشین نشان داد که امید چندوجهی است، هر روز وجود دارد و ذاتاً فراگیر است. (وولورسون، کلارک و مونیز، 2010 ). تشخیص داده شده بود که انعطاف پذیری نیز در زندگی روزمره حضور دارد و با ابهام بیشتری با برخی ارجاعات به آن به عنوان یک نوع استقامت هیجانی در مواجهه با مشکلات، تعریف شد. علاوه بر این، این مفاهیم برای حفظ سلامت در زندگی روزمره اساسی دیده می شدند. با توجه به اهمیت درک شده این مفاهیم خاص، آنها با یک معیار پیامد جدید ادغام شدند که به عنوان نمونه ای از اندازه گیری روانشناسی مثبت در زوال عقل عمل می کنند. اصطلاح معیار پیامد روانشناسی مثبت (PPOM، استونر، 2017)، معیار 16 آیتمی جدید شامل موارد زیر بود: یک معیار امید هشت آیتمی که از شاخص امید هرث (HHI، هرث، 1992) اقتباس شده بود و یک معیار انعطاف پذیری هشت آیتمی که با افراد مبتلا به زوال عقل، و با تکیه بر نظریه های برجسته انعطاف پذیری در پیشینه تحقیقات ایجاد شده بود (کانر و دیویدسون، 2003؛ واگنیلد و یانگ، 1993). داده های اولیه ویژگی های روان سنجی خوب و پیامدهای مهمی برای رفاه در زوال عقل را نشان داد، اما حجم نمونه (33=n) برای تجزیه و تحلیل دقیق ویژگی های روا ن سنجی، ساختار عامل و روایی از لحاظ مرتبط بودن با مفاهیم بخوبی بررسی شده کيفيت زندگی و افسردگی بسیار کوچک بود. لذا هدف این مطالعه ارزیابی روان-سنجی دقیق PPOM در نمونه ای از افراد سالمند مبتلا به زوال عقل است.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  معیار پیامد روانشناسی مثبت (PPOM) برای افراد مبتلا به زوال عقل: ویژگی های روان-سنجی و ساختار عامل

چکیده انگلیسی

The PPOM has robust psychometric properties and is now suitable for use research and practice. People who met the clinical criteria for depression were more likely to have lower scores on the PPOM, indicating criterion validity. Future work is needed to establish the PPOM as sensitive to change and to investigate the relationship between hope, resilience and depression further.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.