دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 50644
ترجمه فارسی عنوان مقاله

جریان نقدی در معرض خطر: ابزاری برای برنامه ریزی مالی

عنوان انگلیسی
Cash Flow at Risk: A Tool for Financial Planning ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
50644 2015 5 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Economics and Finance, Volume 23, 2015, Pages 262–266

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

واژگان کلیدی

1. مقدمه

2. برنامه ریزی مالی

3. بودجه های کسب و کار

4. دارایی در خطر (VAR)

5. جریان نقدی در معرض خطر (C-FaR)

6. کاربرد

جدول1. آنالیزهای جریان نقدی در معرض خطر

7. نتایج
ترجمه کلمات کلیدی
جریان وجوه نقد - خطر - برنامه ریزی مالی
کلمات کلیدی انگلیسی
Cash Flow; Risk; Financial Planning
ترجمه چکیده
میزان پول نقد کمپانی در گذر زمان می تواند بسته به دوره ی پرداخت و وصول، متغیر باشد. برای پرداخت کامل و به موقعِ هزینه ی کافیِ عملیات به منظور ادامه دادن یا قطع عملیات، مهم است که سطوح نقدینگی به درستی پیش بینی شود. جریان نقدی در معرض خطر و همچنین استراتژی های مالی و برنامه ریزی برای سرمایه گذاری بلندمدت بر اساس مبانی علمی تولید، می تواند تخمینی از ساختار سرمایه به ما بدهد. در موقعیت های مختلف که به ندرت ممکن است رخ بدهند رویدادها را در نظرمی گیرد. در محاسبات جریان نقدی در معرض خطر در یک تاریخ خاص، میزان نقدینگی تا چه میزان می تواند در چارچوب فاصله ی اطمینان سقوط کند و چگونه می توان پیشرفت در شرایط بازارِ مطلوب را تحلیل کرد.در نتیجه ی این آنالیزها در برنامه ریزی نقدینگی برای رسیدن به سطح خاصی از پرداخت های نقدی، احتمال وقوع تغییرات معین در جریان نقدی، و سرمایه در گردشِ مورد نیاز برای ریسک بازار تعیین شده است. هدف این مطاله ارزیابی خطراتی است که ممکن است در نتیجه ی انحراف جریان نقدی رخ بدهند. در این زمینه بر اساس بودجه ی یک کسب و کار ساده در سال 2014 جریان نقدی در معرض خطر محاسبه می شود. برای مدیریت ریسک نقدینگیِ کسب و کارِ نمونه، آنالیزها در دو حالت مختلف انجام می شوند؛ با استفاده از credit (اعتبار، نسیه، تخفیف) و بدون استفاده از آن.
ترجمه مقدمه
ریسک به عنوان رخدادی تعریف می شود که وقوع آن دارای یک احتمال است و می تواند در صورت وقوع، تأثیرات مثبت یا منفی بر روی پروژه داشته باشد. یک ریسک ممکن است دارای یک یا چند دلیل و اگر رخ بدهددارای یک یا چند اثر باشد (www.phe.gov). مفهوم ریسک با آنالیز دائمی توسط سرمایه گذاران قابل مدیریت است و به صورت پیوسته ابزارهای توسعه برای جلوگیری از ضرر بوسیله ی مطالعات مشخص می-شوند.مدیریت ریسک به سرعت در حال توسعه است و توضیحات و دیدگاه های زیاد و متنوعی درباره ی اینکه مدیریت ریسک شامل چه چیزهایی می شود، چگونه باید باشد و چرا باید باشد وجود دارد (www.theirm.org). برنامه ریزی مالی فرآیندی است که طی آن شما موقعیت مالی ومنابع مالی خود را ارزیابی می کنید، اهدافتان را تعیین می کنید و سپس استراتژی های مالی را برای رسیدن به آند هدف وضع می کنید (Elahi, 2008). داشتنِ فعالیت های مالی رو به جلو با برنامه، به شکلی که بتوان از آنها برای تأمین وجه به سودآورترین شکلِ ممکن استفاده کرد نیز به معنای آشکارسازی زودهنگام (جلوگیری از ضرر) است. علاوه بر برنامه ریزی مالی، برای متمرکزسازی تلاش های تمام واحدهای تجاری بر روی اهداف تجاریشان در مسیر دستیابی به هدفی مشترک،وجودِ همکاری اهمیت بسیاری دارد. در جستجوی چنین اطلاعاتی، مدیران کمپانی می توانند انتخاب کنند که پروفایل ریسک کمپانی (رضایت کمپانیبه ریسک و مشکلاتی که ممکن است برای کمپانی به وجود بیاید) را با استفاده از مقیاس پرکاربردِ دارایی-در-خطر ارزیابی کنند یا اینکه یک کمپانی صنعتی باشند و از جریان نقدی-در-خطر (CFaR) استفاده کنند. مقیاسِ CFaRآمار خلاصه ای از ریسک ذاتی در پورتفوی جریان نقدی شرکت ارائه می دهد. در اصل کسری جریان نقدی ای راکه یک کمپانی در طول زمانی خاص می تواند تجربه کند با احتمالی خاص نشان می دهد. چنین تلاشی برای مدلسازی می توانددر مدیریت جریان نقد عملیاتیِ شرکت مفید باشد و تصویری از ریسک نقدینگی کلی در دوره ی زمانی خاصی به ما نشان دهد (Jankensgard, 2008).
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  جریان نقدی در معرض خطر: ابزاری برای برنامه ریزی مالی

چکیده انگلیسی

The company's cash levels can vary considerably over time depending on, payment and collection cycle. Made full and timely payment of sufficient operating capital to keep and disruption of operations, it is important to predict cash levels correctly.Cash Flow at Risk; as well as financial strategies and long-term investment planning based on the scientific basis of creation, it provides an assessment of capital structure. Through different scenarios that may occur rarely even considers events. Through Cash Flow at Risk calculations on a specific date how much cash levels may fall within the confidence interval, how can rise under favorable market conditions can be analyzed. As a result of this analysis, to meet the level of cash payments, the probability of occurrence of certain changes in the cash flow, working capital requirements for market risk are determined in consideration of cash planning is done.The purpose of the study is to evaluate the risks that may arise due to the deviation of cash flows. In this context, based on 2014 budget of a sample business, cash flow at risk will be calculated. To manage the liquidity risk of sample business, an analysis will be carried out in two different scenarios whether to use or not to use a credit.