دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 80200 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

آیا کمیته های حسابرسی هزینه های نمایندگی ساختار مالکیت را کاهش می دهند؟

عنوان انگلیسی
Do audit committees reduce the agency costs of ownership structure? ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
80200 2015 16 صفحه PDF 27 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Pacific-Basin Finance Journal, Volume 35, Part A, November 2015, Pages 225–240

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


1.مقدمه


2. محیط نظارتی و مروری بر ادبیات


2.1. ساختار مالکیت در چین


2.2. کمیته های حسابرسی در چین


3. فرضیات


3.1. فرضیات جانبی


4. روش تحقیق و نتایج


جدول 1. تعاریف متغییر.


4.1. تقاضا برای کمیته های حسابرسی


جدول 2. آمار توصیفی.


جدول 3. احتمال کمیته حسابرسی در یک شرکت.


شکل 1. تاثیرات حاشیه ای حقوق جریان نقدی بر احتمال شکل گیری کمیته حسابرسی. الف. شرکت های خصوصی کنترل شده. ب. شرکت های دولتی کنترل شده. این شکل تاثیرات حاشیه ای و فاصله اطمینان را برای حقوق جریان نقدی بر احتمال شکل گیری کمیته حسابرسی گزارش می نماید.


شکل 2. احتمال پیش بینی شده کمیته حسابرسی در شرکت های دولتی و خصوصی کنترل شده. الف. احتمال پیش بینی وجود کمیته حسابرسی برای شرکت های دولتی و خصوصی کنترل شده. ب. تمایز در احتمال پیش بینی شده وجود کمیته حسابرسی بین شرکت های خصوصی و دولتی کنترل شده. این شکل تاثیرات کنترل دولت و سطح حقوق جریان نقدی را بر احتمال پیش بینی شده وجود کمیته حسابرسی در شرکت گزارش می نماید. احتمال پیش بینی شده با استفاده از نتایج برآورد گزارش شده در جدول 5 تمامی متغییرها در سطح میانگین آن ها محاسبه می گردد.


4.2. ارتباط ارزشی کمیته های حسابرسی


جدول 4. نتایج برآورد 2SLS برای ارزش شرکت.


4.3. نتایج فرعی


جدول 4. تاثیرات حاشیه ای و انحرافات معیار مدل لجستیک.


4.4. آزمون های استحکام


5. نتیجه گیری


ترجمه پاورقی ها 
ترجمه کلمات کلیدی
شرکت های دولتی؛ حاکمیت شرکتی؛ حسابرسی؛ کمیته حسابرسی؛ اهرام مالکیت
کلمات کلیدی انگلیسی
State-owned enterprises; Corporate governance; Auditing; Audit committee; Ownership pyramidsG15; G18; G30
ترجمه چکیده
ما به بررسی هزینه های نمایندگی ساختار مالکیت شرکت و نقش کمیته های حسابرسی در کاهش تاثیر آن ها می پردازیم. با استفاده از چین به عنوان آزمایشگاه، جایی که کمیته های حسابرسی داوطلب هستند، ما به مطالعه تقاضا و ارزش ارتباط کمیته های حسابرسی مشروط به هزینه های نمایندگی متعدد مالکیت شرکت می پردازیم. کمیته های حسابرسی سیستم های نظارتی داخلی موجود را با کاهش تناقضات نمایندگی موجود در ساختار مالکیت تکمیل می نمایند. آن ها همیشه مبتنی بر ارزش هستند، مقدار و بزرگی آن ها به سطح و پیچیدگی شبکه مالکیت بستگی دارد. کمیته های حسابرسی جایگزین محیط های نظارتی خارجی ناکارآمد می شوند، به خصوص جایی که موسسات قانونی ضعیف نفوذ می نمایند. نتایج ما با توجه به اندازه شرکت، سطح سرمایه گذاری و اهرم مالی مستحکم هستند.
ترجمه مقدمه
از زمان بحث و بررسی جنسن و مکلینگ (1976) در خصوص قراردادهای ضمنی و صریح بین مالکین و مدیران، تحقیق درک ما را در خصوص هزینه های نمایندگی مرتبط با جدا سازی مالکیت و کنترل بهبود بخشیده است. با این حال، در زمینه جهانی مستند می باشد که سهامداران پراکنده براساس جنسن و مکلینگ (1976) در اکثر کشورها هنجار نمی باشند. در عوض، ساختارهای مالکیت دولتی، هرمی، متمرکز بسیار رایج می باشند (لا پورتا و همکاران، 1999؛ کلاسنس و همکاران، 2002؛ فان و همکاران، 2011؛ هیوگبارت و وانگ ، 2012؛ دوچین و سوسورا ، 2012؛ بوباکری و همکاران، 2013). در این مقاله، ما به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا کمیته های حسابرسی هرگونه تاثیرات منفی اعتبارسنجی ساختارهای سهامدار خاص، از قبیل سهامداران دولت یا سهام هرمی را جبران می نمایند یا خیر. کیفیت گزارش مالی در اساس حکومتداری خوب و مکانیسم مرکزی برای کاهش هزینه های نمایندگی شرکت قرار دارد. ادبیات همچنین نشان می دهد که کمیته های حسابرسی مسئولیت پذیری را ارتقاء داده و مولفه موثر حاکمیت شرکتی هستند. از آنجایی که کمیته های حسابرسی به ارائه تضمین کیفیت بهتر می پردازند، مفید بودن آن ها باید در پاسخ به سطح مشکلات نمایندگی ذاتی در داخل شرکت افزایش بیابد. در حالی که در اکثر بازارهای توسعه یافته، کمیته های حسابرسی برای لیست بندی بورس سهام ضروری هستند، در چین آن ها اختیاری می باشند. با بررسی عوامل تعیین کننده شکل گیری کمیته حسابرسی و تحلیل تاثیر میانه ساختار مالکیت، ما قادر به رها سازی هزینه نمایندگی از کنترل مالکیت و تاثیر آن بر ارزش شرکت می باشیم. در این راستا، ما از نمونه جامع شرکت های چینی استفاده می نمائیم که بلافاصله از اصلاحات شرکت مبتنی بر دولت پیروی می نمایند که در طول این موضوع کمیته های حسابرسی به صورت رسمی تشویق می شوند اما این مورد اجباری نمی باشد. تحلیل تجربی اصلی ما نشانگر شواهدی است که شرکت های خصوصی به احتمال زیاد دارای کمیته حسابرسی می باشند زمانی که حقوق جریان نقدی کنترل مالک در بی نهایت توزیع مالکیت قرار دارند. این مورد با شرکت های دولتی در تضاد می باشد جایی که حضور کمیته حسابرسی نسبت به سطح حقوق جریان نقدی سهامدار دولت ثابت است. ما همچنین ادعا می نمائیم که کمیته های حسابرسی مبتنی بر ارزش هستند، به خصوص در شرکت هایی با روابط نمایندگی شدید. با ثابت نگه داشتن منبع مالکیت، کمیته های حسابرسی به احتمال زیاد در شرکت هایی یافت می شوند که دارای سطوح قوی تر حاکمیت شرکتی هستند، از قبیل زمانی که مدیران غیر اجرایی بسیار، جلسات هیئت مدیره بسیار، و هیئت مدیره بزرگ تری وجود دارند. ما همچنین در می یابیم که آن ها مرتبط با شرکت هایی هستند که نقش رئیس و مدیر اجرایی ترکیب می گردد. در سطح شرکت، کمیته های حسابرسی دیگر اشکال حاکمیت شرکتی خوب را تکمیل می نمایند. با این حال، ما درمی یابیم که کمیته های حسابرسی در محیط های قانونی ضعیف رایج تر هستند و با کمبود ساختارهای حاکمیت خارجی منعطف جایگزین می شوند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  آیا کمیته های حسابرسی هزینه های نمایندگی ساختار مالکیت را کاهش می دهند؟

چکیده انگلیسی

We investigate the agency costs of corporate ownership structure and the role of audit committees in mitigating their effect. Using China as a laboratory, where audit committees are voluntary, we study the demand for and value relevance of audit committees conditional on the various agency costs of corporate ownership. Audit committees complement existing internal governance systems by reducing the agency conflicts embedded in ownership structure. They are always value relevant, the magnitude of which depends upon the level and complexity of the ownership lattice. Audit committees substitute for inefficient external regulatory environments, particularly where weak legal institutions predominate. Our results are robust to firm size, investment level and financial leverage.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.