دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 80049
ترجمه فارسی عنوان مقاله

تست های سوددهی در قوانین و مقررات پیش بینی شده رقابت

عنوان انگلیسی
Profitability tests in competition law and ex ante regulation
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
80049 2004 5 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Utilities Policy, Volume 12, Issue 2, June 2004, Pages 71–75

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلید واژگان

1. مقدمه

2. تفاوت ها در توجه به سوددهی

2.1 مقررات بخش 

2.2 مقررات رقابت 

3. آیا بازده غیرعادی به معنای رقابت نادرست است؟ 

3.1 پویایی های قیمت دارایی 

شکل 1. مسیر قیمت پویا با قیمت های رو به کاهش دارایی 

3.2 ریسک کارآفرینی 

3.3 ریسک نظارتی 

3.4 ناپایداری و برگشت ناپذیری

3.5 عدم تقارن اطلاعات 

3.6 نتیجه گیری

4. تفاوت ها در کاربست  

5. مرز کارآمد مقررات پیش بینی شده
ترجمه کلمات کلیدی
سیاست رقابت؛ صنعت تنظیم شده
کلمات کلیدی انگلیسی
Competition policy; Regulated industryK21; K23; L40; L43; L51
ترجمه چکیده
این مقاله به یک جنبه ویژه از کاربرد همزمانی – تحلیل سوددهی- می پردازد. این مقاله در مورد این خطر هشدار می دهد که استانداردهای ارزیابی مورد استفاده در تعیین قیمت کاربری با توجه به مقررات پیش بینی شده برای شرایطی انجام می شوند که در آن این امر نامناسب است مانند تحلیل واقعی بازارهای رقابتی. استانداردهای سوددهی مقررات کاربری لاجرم استاتیک (ایستا) هستند اما اگر از این ها در محیط رقابتی استفاده شود، سیگنال ها و مشوق های اشتباه ایجاد می شوند. نتیجه می شود سطوح ناکارآمد ورود به بازارهای تقریبا توسعه یافته موجود و سرمایه گذاری ناکافی در بازارهای در حال توسعه ریسکی. این امر از عدم توجه درست به پویایی های مقررات پیش بینی شده پرهزینه تر است.
ترجمه مقدمه
مورد مطرح شده در این مقاله این است که اختلافات معنی داری در رویکرد بین ناظمان بخش و مسئولان رقابت وجود دارد و همزمانی می تواند باعث استفاده نادرست ایده های مقررات بخش در بررسی های تحت قانون رقابت شود. این مقاله بر روی توجه به سوددهی توسط مسئولان رقابت و ناظمان بخشی تمرکز می کند. ملاحظات سوددهی عامل تعیین کننده خروجی ها در بررسی های رقابت بریتانیا نیستند، برخلاف نقش کلیدی ارزیابی سوددهی در مقررات پیش بینی شده. چهارچوب نظارتی پیش بینی شده و چهارچوب قانون رقابت مفاهیم متفاوتی از محک بازار رقابتی و یا میزان انفصال از محک رقابتی را استفاده می کنند که مداخله را توجیه می کند. ما پیشنهاد می کنیم که ارزیابی سوددهی باید اثرات پویا را نیز در نظر بگیرد. دیدگاه ایستا (استاتیک) رقابت که توسط ناظمان بخشی استفاده می شود نامناسب است و بسط استفاده از آن درون بررسی های رقابت به خروجی های ناکارآمد منجر می شود. زمانی که ناظمان بررسی های خود را تحت قانون رقابت انجام می دهند برخلاف استفاده از مقررات پیش بینی شده، باید در ذهنیت خود تغییر ایجاد کنند. مقررات پیش بینی شده تنها باید جایی استفاده شوند که احتمالا سود خالص نسبت به قوانین کلی رقابت وجود دارد، البته با توجه به شکست بازار و شکست دولت/نظارت. این حقیقت که مفاهیم سوددهی که تحت مقررات پیش بینی شده استفاده می شوند ایستا هستند نیز بدان معنا است که ممکن است هزینه های پویای زیادی وجود داشته باشند که در آن مقررات پیش بینی شده استفاده می شوند و اینکه مرز مناسب بین کاربرد مقررات پیش بینی شده و قوانین رقابت باید این نکته را مد نظر قرار دهد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  تست های سوددهی در قوانین و مقررات پیش بینی شده رقابت

چکیده انگلیسی

This paper looks at one particular aspect of the application of concurrency—the analysis of profitability. It warns of the danger that the standards of assessment employed in utility price setting will be carried over from ex ante regulation to settings where it is inappropriate, such as the ex post analysis of competitive markets. Utility regulation profitability standards are inevitably static but if these are employed in a competitive setting the wrong signals and incentives will be set. The results will be inefficient levels of entry into existing partially developed markets and insufficient investment in risky developing markets. This may be more costly than failing to account properly for dynamics in ex ante regulation.