دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 84801
ترجمه فارسی عنوان مقاله

ارزش هنر در بازاریابی: یک مدل مبتنی بر احساسات از نحوه تاثیر آثار هنری در تبلیغات، در جهت بهبود ارزیابی محصول

عنوان انگلیسی
The value of art in marketing: An emotion-based model of how artworks in ads improve product evaluations
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
84801 2018 10 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Journal of Business Research, Volume 85, April 2018, Pages 396-405

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


1.مقدمه


2. چارچوب نظری


2.1 ارزش هنر در سازمان و مدیریت


2.2 ارزش هنر در بازاریابی


2.3 تزریق هنر


2.4. یک مدل موثر از تزریق هنر


3. مطالعه 1


3.1 روش ها


3.2 نتایج


4. مطالعه 2


4.1 روش ها


4.2 نتایج


5. مطالعه 3


5.1 روش ها


5.2 نتایج


6. بحث


6.1 خلاصه تجربی


6.2 مشارکت های نظری


6.3 پیامدهای مدیریتی
ترجمه کلمات کلیدی
تبلیغات، تزریق هنر، مدیریت مبتنی بر هنر، نام تجاری تاثیر می گذارد، محصولات هادونیک و سودآور، ارزیابی محصول،
کلمات کلیدی انگلیسی
Advertising; Art infusion; Arts-based management; Brand affect; Hedonic and utilitarian products; Product evaluation;
ترجمه چکیده
ابتکارات مبتنی بر هنر، مزایای بسیاری را برای سازمان ها، مدیران و کارکنان به ارمغان می آورند، اما شناخت کمی از اینکه چگونه بازاریابی می تواند هنر را جهت ارزش افزوده برای مصرف کنندگان ترکیب کند وجود دارد. پژوهش حاضر، ابزارهای بازاریابی را در تئوری سازماندهی وسیع تر، به منظور توسعه و آزمایش تجربی از مدل مبتنی بر احساسات از اینکه چگونه آثار هنری در تبلیغات می تواند ارزش درک شده یک محصول را افزایش دهد قرار می دهد (اثر تزریق هنر). در سه آزمایش (N = 516) با استفاده از سه اثر هنری مختلف (توسط Vermee، van Goghو da Vinci) سه محصول مختلف (آب معدنی، کاغذ توالت و شکلات) و سه اندازه متفاوت از ارزش محصول (ارزیابی محصول، تمایل برای خرید، و تمایل به پرداخت)، نام تجاری به شدت به وسیله اثر تزریق هنر متاثر می شود. علاوه بر این، این تاثیر واسطه، برای محصولات سودآور (آب) قوی تر از محصولات هودینی (شکلات) بود. بنابراین، در حمایت از نظریه های کلی از روش های مبتنی بر هنر در مدیریت، احساسات به نظر می رسد یک ساز و کار اساسی است که از طریق آن هنر بر ارزیابی محصول و قیمت تاثیر می گذارد.
ترجمه مقدمه
بسیاری از دیدگاه های نظری که منافع ابتکارات مبتنی بر هنر برای فرآیندهای کسب و کار و نتایج را توضیح می دهند، اخیرا در تحقیقات سازمانی و مدیریتی به کار گرفته شده اند (به عنوان مثال، Adler، 2006؛ Barry & Meauk، 2010؛ Meuvate & Barry، 2014a؛ Schiuma، 2011؛ Taylor و Ladkin، 2009) با این وجود، Meisiek و Barry (b 2014) به تازگی اظهار داشتند "این حوزه به شدت نیاز به تئوری سازی عمیق تر و با دقت بیشتر دارد که می تواند به کشف یافته های تجربی و هدایت تلاش های پژوهشی کمک کند" (ص 83). با توجه به این هدف، این مطالعه به مسئله تحقیقاتی مربوط می شود که چگونه بازاریابان می توانند از هنر جهت ایجاد ارزش برای شرکت ها و مشتریان خود استفاده کنند. به طور خاص، سازه های بازاریابی در نظر سنجی وسیع تر به بررسی دو سوال تحقیقاتی می پردازند: الف) چگونه آثار هنری در تبلیغات بر ارزش درک شده یک محصول تأثیر می گذارد؟ ب) آیا برند تاثیر می گذارد و نوع محصول واسطه و متوسط این تاثیر چقدر است؟ برای پاسخ دادن به این سوالات، ما یک مدل مفهومی بسیار خاص از یک اثر بازاری خاص (یعنی اثر «تزریق هنر» که در زیر توضیح داده شده است) را توسعه می دهیم و به صورت تجربی آن را از طریق سه آزمایش مدل مبتنی بر احساسات خود را بر اساس یک مدل مبتنی بر لوکس جایگزین آزمایش می کنیم. پس از معرفی چارچوب نظری اتخاذ شده در این تحقیق، ارزش هنر در سازمان، مدیریت و بازاریابی در نظر گرفته شده است، بر استفاده از هنرهای تجسمی در تبلیغات تمرکز.شده است سپس، ما یک مدل مبتنی بر احساسات از نحوه تاثیرگذاری آثار هنری در تبلیغات، در جهت بهبود ارزیابی محصولات مصرف کنندگان را ارائه می دهیم و ما روش ها و نتایج سه آزمایش را گزارش می دهیم. به دنبال آن، در مورد مشارکت های نظری این مطالعه و پیامدهای مدیریتی اصلی بحث می شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  ارزش هنر در بازاریابی: یک مدل مبتنی بر احساسات از نحوه تاثیر آثار هنری در تبلیغات، در جهت بهبود ارزیابی محصول

چکیده انگلیسی

Arts-based initiatives provide many benefits for organisations, managers, and employees, but little is known of how marketing can incorporate art to add value for consumers. The present research situates marketing tools within broader organisational theory to develop and empirically test an emotion-based model of how artworks in advertisements can increase the perceived value of a product (art infusion effect). Across three experiments (N = 516) using three different artworks (by Vermeer, van Gogh, and da Vinci), three different products (mineral water, toilet paper, and chocolate), and three different measures of product value (product evaluation, willingness to buy, and willingness to pay), brand affect strongly mediated the art infusion effect. Furthermore, this affect-mediation was stronger for utilitarian products (water) than for hedonic products (chocolate). Thus, in support of general theories of arts-based methods in management, emotion appears to be a fundamental mechanism through which art affects product and price evaluations.