دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 85162
ترجمه فارسی عنوان مقاله

مدیریت خرید و عرضه از دیدگاه بازاریابی صنعتی

عنوان انگلیسی
Purchasing and supply management in an industrial marketing perspective
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
85162 2018 7 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Industrial Marketing Management, Volume 69, February 2018, Pages 91-97

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


1.مقدمه


شکل 1. مقالات IMM PSM در طول زمان.


2. یک بررسی کلی در مقالات مدیریت خرید و عرضه منتشر شده در رابطه با مدیریت بازاریابی صنعتی


3. درک دیدگاه های نظری در مقالات مربوط به مدیریت خرید و عرضه


شکل 2. توزیع دیدگاه های نظری 2000-2016


4. موضوعات مدیریت خرید و عرضه در مدیریت بازاریابی صنعتی


جدول 1. موضوعات PSM در IMM


5. پژوهش مدیریت بازاریابی صنعتی مربوط به مدیریت عرضه و تقاضا


5.1. مسیر اول: نظریه ی شبکه ی پیشرفته ی عرضه


5.2. مسیر 2: بازبینی در رابطه با بحث مربوط به زنجیره ی عرضه و مدیریت شبکه


5.3. مسیر سوم: بحث درباره ی بهترین شیوه های موجود در مدیریت خرید و عرضه


6. نتیجه گیری
ترجمه چکیده
این مقاله تحقیقات مربوط به مدیریت خرید و عرضه (PSM) از دیدگاه بازاریابی صنعتی با استفاده از مدیریت بازاریابی صنعتی (IMM) به عنوان نماینده را منعکس می کند. یک بررسی سیستماتیک از مدیریت بازاریابی صنعتی انجام شد و این بررسی نشان داد که تعداد زیاد و رو به رشدی از مقالات مربوط به مدیریت خرید و عرضه در مدیریت بازاریابی صنعتی منتشر شده و بخش بزرگی از این مقالات متکی بر رویکرد متقابل IMP به عنوان یک چشم انداز نظری می باشند. موضوعات مورد بحث در این مقاله شامل تحقیقات مربوط به مدیریت خرید و عرضه بوده و سه مسیر را جهت تحقیقات آینده مدیریت خرید و عرضه برای محققان بازاریابی صنعتی پیشنهاد می دهد: 1) تحقیقات نظری بر روی مفهوم شبکه های عرضه، 2) بازبینی مفهوم مدیریت شبکه های عرضه و 3) بحث در رابطه با ارائه بهترین شیوه ها در زمینه مدیریت خرید و عرضه. بنابراین، به دلیل کمبود قابل توجه اطلاعات در رابطه با معانی شبکه های عرضه و ماهیت مدیریت شبکه های عرضه، این مقاله پیشنهاداتی را در رابطه با انجام تحقیقات بیشتر جهت توسعه نظریه های بیشتر در زمینه شبکه های عرضه و نحوه مدیریت شبکه های عرضه ارائه می دهد. این مقاله بر این باور است که همچنان که پیچیدگی و خطرات شبکه عرضه به ویژه نگرانی درباره پایداری این شبکه ها افزایش می یابد، نیاز به تفکرات جدید درباره نحوه تاثیر این شبکه های عرضه و همچنین معنای آن ها نیز افزایش می یابد.
ترجمه مقدمه
در بسیاری از شرکت ها، مدیریت خرید و عرضه (PSM) از یک کار تاکتیکی به یک کار استراتژیک تغییر کرده است. این تغییر در پاسخ به تشخیص بخش بزرگی از ارزش است که ناشی از زنجیره تامین می باشد، گرایشی که در سال های اخیر، به عنوان نتیجه ای از برون سپاری افزایش یافته است و به طور گسترده ای به عنوان نیاز به یک کار بالغ PSM اختصاص داده شده به صورت کار مشارکتی در ایجاد ارزش کلی شرکت به جای صرفه جویی در هزینه تلقی می شود. PSM با بازتاب این گرایش در عمل، همچنان در جایگاه علمی ایستاده است تا آنجایی که بسیاری از دانشگاه ها و دانشکده های تجاری در حال حاضر درجات تخصصی (مانند کارشناسی ارشد) در PSM را پشنهاد می کنند. علاوه بر این، در حالی که تحقیق PSM به عنوان نگارشی بی معنی و بی ارزش تلقی می شود، اما در حال حاضر به طور گسترده ای به عنوان یک رشته دانشگاهی در حال ظهور (هارلند و همکارانش 2006)دیده می شود، هرچند هنوز در تلاش است تا خود را مستقل سازد. اغلب، PSM به عنوان بخشی از زمینه گسترده تر مدیریت زنجیره تامین (SCM) (لارسون، هالدرسون 2002)، سازمان صنعتی یا حتی بازاریابی صنعتی در نظر گرفته می شود. به نظر می رسد PSM در یک بحران هویت بی پایان است، و برای به رسمیت شناساندن خود در میان همتایان خود، در حال مبارزه است. مدیریت بازاریابی صنعتی(IMM) به طور طبیعی برای بازاریابی صنعتی اختصاص یافته است، اما PSM (و SCM) را بدون دامنه ژورنال بررسی می کنند. در حقیقت، همانگونه که در این مقاله نشان داده خواهد شد، تعداد رو به رشد و روزافزونی از مقالات PSM تا به امروز در IMM منتشر شده است، و نشان دهنده تمرکز بالایی در PSM در محدوده تحقیقات بازاریابی صنعتی و به طور گسترده ای است. در این مقاله، تکامل تحقیق PSM مورد بررسی قرار گرفته است، پژوهش PSM منتشر شده در IMM با تحقیق PSM به طور کلی به عنوان مثال منتشر شده در جاهای دیگر، مقایسه گردیده است. بنابراین، با استفاده از IMM به عنوان یک پروکسی برای دیدگاه بازاریابی صنعتی در تحقیق PSM، این مقاله نشان دهنده تحقیقات PSM در یک دیدگاه بازاریابی صنعتی است و راه هایی برای تحقیق آینده PSM در یک دیدگاه بازاریابی صنعتی ارائه می دهد. این راه ها مربوط به استدلال نظری بر روی مفهوم شبکه های تامین، بازنگری در مفهوم مدیریت شبکه های عرضه و بحث در مورد "بهترین شیوه ها" در PSM است. این مقاله با ارائه یک مرور سیستماتیک از تحقیق PSM منتشر شده در IMM آغاز می گردد، یک مرور کلی از تعداد مقالات PSM منتشر شده از آغاز به کار ژورنال در دهه ی 1970و تجزیه و تحلیل دیدگاه های نظری و چگونگی تغییر آنها در طول زمان ارائه شده است. بررسی سیستماتیک، مبنایی برای بحث در مورد مباحث نظری که در IMM ظاهر شده اند، شامل ارزیابی روند اخیر ارائه می دهد. پس از آن مقایسه هایی با موضوعات غالب در منابع PSM گسترده صورت گرفته است تا روش های آتی پژوهش PSM در IMM را ارائه دهد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  مدیریت خرید و عرضه از دیدگاه بازاریابی صنعتی

چکیده انگلیسی

The proposal is therefore to dedicate more research to develop further theory on supply networks and how to manage within supply networks, because there is a surprising lack of conceptual clarity as to the meaning of supply networks and the notion of managing supply networks. The paper argues that as increasing supply network complexity and risks, especially concerning sustainability, requires new thinking about how best to influence and manage supply networks.