دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 102056
ترجمه فارسی عنوان مقاله

نرخ بهره منفی به عنوان ریسک سیستمیک

عنوان انگلیسی
Negative interest rates as systemic risk event
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
102056 2017 7 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Finance Research Letters, Volume 22, August 2017, Pages 153-157

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. روش های تحقیق

3. نتایج تجربی

 4. نتیجه گیری
ترجمه چکیده
این مقاله بررسی می کند که آیا سیاست نرخ بهره منفی (NIRP) که توسط بانکهای مرکزی اعمال می شود به تنش بالاتر در بازار منجر می شود یا خیر. برای اندازه گیری سطح ریسک، ما از روش پیشنهادی هولو و همکارانش پیروی می کنیم. و بخشهای اصلی بازار را در نظر می گیریم. با این حال، از آنجا که پیامدهای احتمالی NIRP به طور مستقیم از بانکها ناشی می شود، ما با پیاده سازی داده های ترازنامه های این بخشها، رویکرد اصلی را توسعه می دهیم. نتایج ما نشان می دهد که از زمان معرفی NIRP، سطح ریسک به تدریج افزایش یافته است و نگرانی ها در درجه اول مربوط به بازار اوراق قرضه و بخش بانکی است.
ترجمه مقدمه
شش بانک مرکزی - بانک مرکزی اروپا (ECB)، بانک مرکزی دانمارک (DNB)، بانک سورجیز ریکس (Riksbank)، بانک ملی سوئیس (SNB)، بانک ماگار نمزتی (MNB) و بانک ژاپن- سیاست نرخ بهره زیر صفر را در پیش گرفته اند. در حالی که محققان عقیده دارند که نرخ بهره اسمی نمی تواند منفی باشد (حد پایین صفر). اهمیت سیاست نرخ بهره منفی (NIRP) ناشی از غیرمتعارف بودن و هزینه های ناشی از آن است که صرفاً توسط ریسک بیان می شود. NIRP ریسک خروج پول از بخش بانکی را به میزان قابل توجهی تقویت می کند (اگرچه تعیین میزان آن دشوار است). افراد برای جلوگیری از نرخ بازده منفی ترجیح می دهند به جای سپرده کردن، پول نقد نگه دارند. NIRP، مشابه نرخ بهره پایین، به سودآوری بانکها از طریق کاهش حاشیه سود خالص آسیب می زند. بنابراین، بانک ها تمایلی به کاهش هزینه های تامین مالی خود ندارند، به ویژه در رابطه با خرده سپرده ها. علاوه بر این، با انتقال نرخ بهره منفی به عایدی اوراق قرضه، موسسات مالی در جستجوی بهره مثبت (کسب عایدی) به سمت داراییهای ریسک پذیر حرکت می کنند. چنین تأثیری به ویژه بر صندوق های بازنشستگی یا شرکت های بیمه بسیار قوی است زیرا می خواهند عایدی هدف خدمات خود را حفظ کنند. این ممکن است باعث ریسک تخمین بیش از حد واقع در بازارهای مالی شود، که منجر به حباب در قیمت بازار می شود. با در نظر گرفتن این معایب NIRP، ما سطح ریسک سیستمیک را در اقتصاد بررسی می کنیم و ارزیابی می کنیم که آیا NIRP تاکنون در افزایش آن نقش قابل توجهی داشته است یا خیر. این رویکرد روی چهار اقتصاد با نرخ بهره منفی - منطقه یورو، دانمارک، سوئد و سوئیس اجرا شد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  نرخ بهره منفی به عنوان ریسک سیستمیک

چکیده انگلیسی

The goal of the paper is to assess whether the negative interest rate policy (NIRP) conducted by central banks contributes to higher market stress. To measure the risk level, we follow the methodology proposed by Hollo et al. (2012) and consider major segments of the market. However, as potential NIRP consequences are directly built up in the banks, we extend the original approach by implementing the balance sheet data from that sector. Our results suggest that the level of risk has gradually increased since the introduction of NIRP and primarily concerns the bond market and the banking sector.